Zakończono Projekt „Budowa kujawsko-pomorskiego systemu udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej – II etap”. Oznacza to, że Projekt wchodzi w okres trwałości. Jest to czas, w którym efekty projektu należy zachować w niezmienionej formie.
Partnerami projektu „Budowa kujawsko-pomorskiego systemu udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej – I Etap” jest 15 jednostek ochrony zdrowia z województwa kujawsko-pomorskiego: szpitale, przychodnie, stacje pogotowia ratunkowego, ośrodki medycyny pracy, sanatoria. Wciśnij powiat, aby zobaczyć partnerów
Lista PARTNERÓWJednostki ochrony zdrowia z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymały sprzęt informatyczny niezbędny do funkcjonowania wdrażanych e-usług oraz systemu i sprzęt medyczny. W ramach projektu zbudowano, rozbudowano i zmodernizowano również w podmiotach leczniczych lokalne sieci informatyczne (LAN) oraz WIFI.
System pozwala na gromadzenie, przetwarzanie, przechowywanie i udostępnianie danych medycznych opisowych tj. skierowania, recepty, zaświadczenia, orzeczenia i opinie lekarskie, karty informacyjne z leczenia szpitalnego, kary zleceń lekarskich oraz danych medycznych obrazowych DICOM tj. obrazy RTG, USG, TK, CT, CAT scan, RM, MRI, medycyna nuklearna.
W ramach projektu uruchomiono dla pacjentów i personelu medycznego e-usługi dostępne również w aplikacjach na systemy mobilne, m.in. e-Rejestracja, dane ratunkowe, repozytorium danych obrazowych, e-Dzienniczek pacjenta, Portal pacjenta i personelu, Multidyscyplinarne e-Konsylium lekarskie.
Powstał jeden, sprawnie działający, przyjazny dla użytkowników i łatwy w rozbudowie regionalny system informacyjny, którego kluczowym elementem jest Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, która zapewnia dostęp pacjentów do ich danych medycznych za pomocą konta użytkownika. Lekarzom daje możliwość tworzenia, udostępniania i wymiany dokumentów medycznych w postaci elektronicznej.