Aktualności

Konferencja e-kultura 2022

Digitalizacja i udostępnianie zasobów kultury online – międzynarodowa konferencja w ramach „Kultury w zasięgu 2.0” już za nami

Możemy być spokojni o dostęp do zasobów kulturalnych naszego regionu. Dzięki projektowi „Kultura w zasięgu 2.0” instytucje kultury otrzymały zaawansowany technologicznie sprzęt i digitalizują swoje cenne zbiory. Przed Liderem Projektu.

Czytaj dalej
Fot. KPCK w Bydgoszczy

Digitalizacja w praktyce czyli twórczość Kazimierza Hoffmana online

Digitalizacja zasobów archiwalnych w ramach projektu „Kultura w zasięgu 2.0” przyczyniła się do powstania nowego serwisu www poświęconego życiu i twórczości Kazimierza Hoffmana. Kazimierz Hoffman to najbardziej uznany bydgoski poeta..

Czytaj dalej
The Interreg Europe. fot Archiwum Departamentu Cyfryzacji

Projekt „Kultura w zasięgu 2.0” w zasięgu międzynarodowym

Projekt „Kultura w zasięgu 2.0”, którego liderem jest województwo kujawsko-pomorskie, znalazł się na liście międzynarodowych DOBRYCH PRAKTYK projektu „Digitourism” programu The Interreg Europe. Partnerzy „Digitourism” m.in. z Włoch, Hiszpanii, Wielkiej.

Czytaj dalej
logo YouTube z napisem subskrybuj

Bądź na bieżąco – subskrybuj nasz kanał na YouTube!

Subskrybując nasz kanał „Kultura w zasięgu” zyskujecie łatwy dostęp do wszystkich materiałów filmowych dotyczących projektu. (Link do kanału YouTube)

Czytaj dalej
Dzień Bezpiecznego Internetu. źródło seferinternet.pl

Departament Cyfryzacji uczestniczy w Dniu Bezpiecznego Internetu

Departament Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego ma przyjemność brać udział w tegorocznym Dniu Bezpiecznego Internetu. Wspólnie z Departamentem Edukacji i we współpracy z portalem edupolis.pl, stworzyliśmy dla Was bogatą bazę.

Czytaj dalej
Nowoczesny skaner w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu. fot. arch. Departament Cyfryzacji

Digitalizujemy dla was zasoby dziedzictwa regionalnego i kultury województwa kujawsko-pomorskiego

W instytucjach kultury naszego regionu trwa proces digitalizacji. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi i usługom dostarczonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zasoby kulturalne m.in.  Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu zostaną ucyfrowione i następnie.

Czytaj dalej
Digitalizacja zasobów w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. fot. Adam Zakrzewski

Ocalamy od zapomnienia kulturalne dziedzictwo regionu Kujaw i Pomorza

Dzięki projektowi „Kultura w zasięgu 2.0”, realizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego Muzeum Etnograficzne w Toruniu posiada już nowoczesny sprzęt do digitalizacji swoich zasobów, podobnie jak 15 jednostek kultury w.

Czytaj dalej
Digitalizacji zasobów w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku. fot. arch. Departamentu Cyfryzacji

Nowoczesna pracownia digitalizacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku

Miejska Biblioteka Publiczna we Włocławku posiada jeden z największych w regionie zbiór prasy regionalnej. Digitalizacja, którą rozpoczęła dzięki projektowi „Kultura w zasięgu 2.0” uchroni oryginalne zbiory przed zniszczeniem i pozwoli.

Czytaj dalej
Szkolenie ze stosowania prawa autorskiego w m.in. w procesie digitalizacji zasobów kultury prowadził Mecenas Marcin Lasota. fot. arch. Departamentu Cyfryzacji

Szkolenie z prawa autorskiego i praw pokrewnych dla pracowników instytucji kultury

Pracownicy instytucji kultury, które biorą udział w projekcie „Kultura w zasięgu 2.0” uczestniczyli w szkoleniu z zakresu zagadnień związane ze stosowaniem prawa autorskiego w procesach digitalizacji i publikacji zdigitalizowanych utworów.

Czytaj dalej